Announcement - Awans (Stanówka)

 

Brief horse details
Horse name:
Awans
Father:
Mother:
Birth date: 2002-02-17
Breed: malopolska (polish angloarab)
Colour: dark bay
Sex: Stallion
Breeder: SK Janów Podlaski
Origin: Poland
Full datails: click here (new window)

Price: 300,00 PLN

Extra description
Oferuję stanówkę !
Ogier Awans maści c.gn. ur. w 2002 r. po ogierze VIS VERSA xo od klaczy Aragona po Szał.
Ogier w nowoczesnym eleganckim typie rasy małopolskiej z dużym dolewem francuskiego angloaraba czystej krwi. Jego wymiary to: 169-191-22. Został on wyhodowany przez SK Janów Podlaski. Obecnie jego właścicielem SO Białka, a dzierżawcą Pan Dariusz Chruścielewski z Bęczyna koło Urzędowa. Ogier jest zbonitowany na 83 pkt, gdzie za stęp uzyskał 8 punktów, a za kłus 9 na 10 możliwych, Podczas próby dzielności w ZT w roku 2005 zajął on I miejsce z oceną bardzo dobrą (136 punktów, 132 za skoki) wyraźnie wyprzedzając importowanego, rok starszego Nabucho du Serein- ogiera mającego za sobą próbę dzielności zdaną we Francji. Awans był także og. Czołowym w macierzystej SK Janów Podl. Jak do tej pory zostawił po sobie 118 sztuk potomstwa, z czego 15 jego córek zostało wpisanych do ksiąg.
Jego ojcem był francuskiej hodowli Vis Versa xo. Ten ciemnogniady ogier został zakupiony przez stadninę ze względu na wybitnie sportowy rodowód, poparty sportowymi osiągnięciami. Krył w latach 1999-2001, dając grupę dobrej młodzieży. Sprzedany do SO Białka w latach 2002-2003 używany był w sporcie. W sezonie 2004 ponownie krył w Janowie Podlaskim, a pod koniec sezonu został przeniesiony do SK Walewice, gdzie stacjonował również w sezonie 2005. Niestety, po nagłej chorobie padł. Dał tak znane konie jak:
• Ogier Halogen z pierwszego rocznika po Vis Versa w 2002 roku zdał test 100 dni, a obecnie rozpoczyna karierę sportową w SO Bogusławice. W 2005 roku od początku treningu zwróciły uwagę zdolności skokowe jego młodszego brata,Harbuza. Natomiast na trzecim miejscu uplasował sięHarbuz (ocena bardzo dobra, 123 punkty, 123 za skoki), zaś na szóstym - Drop (ocena dobra, 118 punktów, 123 za skoki). Halogen, Harbuz i Drop to znakomite konie sportowe. Drop to Wicemistrz Polski Młodych Koni WKKW w kategorii pięciolatków. Młodzież po Vis Versa bardzo dobrze prezentowała się również na pokazach w Białce. W 2003 roku Czempionem Ogierków i Najlepszym Koniem Pokazu został roczny wówczas Drop.
• Mówiąc o synach Vis Versa należy także wspomnieć o osiągnięciach o takich jego synów jak: Narcyz 2/ 20 ogierów w zt w bogusławicach,oraz Nawis finalista MPMK KONI 4-LETNICH w WKKW.
• Inny jego syn zajął awans zajął boks og. Czołowego. W MACIERZYSTEJ SK Janów Podl.
Natomiast matka ogiera Awans – klacz o imeniu Aragona po Szał pochodzi z bardzo cennej rodziny klaczy Kadina 25, konie z tej rodziny charakteryzują się wielką urodą, bdb charakterem, a także doskonale sprawdzają się w zaprzęgu. W rodowodzie Aragony znajdujemy tak słynne konie jak: DAHOMAN IX, BARAK, CYNIK, SZAŁ i wiele innych. Warto dodać, iż Aragona to wybitna matka ogierów, bo oprócz Awansa dała też tak dobre ogiery sprawdzające się w sporcie jak: Agrest, Aramis i znany hodowcom Arad. Jest także matką 3 licencjonowanych klaczy. Protoplastką tej cennej rodziny była klacz Artemis – z rodziny tej wywodzi się słynny Koń Artemor, który na Olimpiadzie w Moskwie pod Janem Kowalczykiem zdobył złoty medal indywidualnie i srebro zespołowo. Innym bardzo znanym ogierem wywodzącym się z tej rodziny był Askar – uczestnik olimpiady w Atlancie w 1996. Inne bardzo znane konie z tej linii to:
Arieta – II miejsce NA Między Chemp. Koni RASY ANGLOARABSKIEJ W NIEMCZECH w 2004 r.
ARIADNE – CZEMPIONKA KWZHK w Warszawie w 2000 r.
Ojcem matki Awansa , czyli klaczy Aragona był Szał po cynik pochodził on z SK Pruchna . Ogier rosły, kalibrowy, urodziwy, w dobrym typie. Szał był Mistrzem Polski w WKKW w Barwach LKJ Biały Bór chodzący pod Mariuszem Szkołudą . W Janowie dawał konie rosłe, w dobrym typie, sporo jego córek zostało matkami stadnymi.

Attachments
image;s=644x461.jpg (48.54 kB)

4.jpg (41.28 kB)

a1.jpg (64.63 kB)


Contact
Full name:Dariusz Chruścielewski
Phone:798 094 202
City:URZĘDÓW
Province:lubelskie
 
You can also send a message with the below form:
Full name
Contact
Retype text
Message
  
polski english