Ogłoszenie - Huncwot (Stanówka)

 

Szczegóły konia
Imię konia:
Huncwot
Ojciec:
Matka:
Data urodzenia: 2013-04-18
Rasa: małopolska
Maść: gniada
Płeć: Ogier
Hodowca: SK Walewice
Pochodzenie: Polska
Pełne dane: kliknij tutaj (w nowym oknie)

Cena: 400,00 PLN

Dodatkowy opis
Huncwot m (AC) / Diokles xo – Huanita m po Toledo xx / gniady, ur. 2013r., wymiary 170 – 195 – 21, bonitacja 78 (14-4-14-6-6-7-7-7-13), hodowli SK Walewice. Ogier w nowoczesnym typie konia wierzchowego, cechuje go bardzo dobry ruch, piękna głowa i szyja, mocne kopyta, harmonijna budowa. Huncwot w 2017 roku zdał próbę dzielności w Łącku uzyskując 7 miejsce co dało mu najlepszy wynik w stawce koni małopolskich. Jest młodym i świetnie zapowiadającym się reproduktorem.

Ojcem Huncwota jest małopolski ogier Diokles po Haracz, reprezentujący walewicką linię skoczków. Ogier Diokles startuje w konkurencji skoków gdzie zdobywał medale MPMK–B. Został sprzedany do Irlandii gdzie startował na nim Cian O’Connor w konkursach 3* o wysokości 140 cm. Ojciec Dioklesa, Haracz startował w MPMK–B oraz na poziomie klasy P. Natomiast matka Dida w stawce źrebaków dała nie tylko wspaniałego Dioklesa, lecz również utytułowanego ogiera Dionizos stającego na podium MPMK–B.

Matką Huncwota jest klacz Huanita, która w Walewicach pozostawiła liczną stawkę źrebiąt, w tym trzy ogiery licencjonowane Hebrona i Huzara medalistę MPMK–C oraz MPS–C. Z tej żeńskiej linii wywodzi się wiele wspaniałych koni takich jak klacz Hatteria. Zdobywała ona medale MPMK – C i MPS–C oraz startowała na Mistrzostwach Europy w WKKW. Ojciec Huanity ogier pełnej krwi angielskiej Toledo wspominany jest ze świetnego potomstwa między innymi ogiera licencjonowanego Bon oraz klaczy Magnolia która uczestniczyła w ME–C w Luhmuhlen oraz sięgała po medale MPMK–C i MPS–C.

Ogier stoi w miejscowości Tomaszówka, 20 km od Lublina w kierunku Kraśnika. Wszelkich informacji udzielę telefonicznie 502 414 759


Kontakt
Nazwisko i imię:kijek mariusz
Adres e-mail:Kijo1978@o2.pl
Telefon:502414759
Miasto:Niedrzwica duza
Województwo:lubelskie
 
Możesz wysłać wiadomośc korzystając z poniższego formularza:
Nazwisko i imię
Kontakt
Przepisz tekst
Wiadomość
  
polski english