Cavaliada Lublin 2018 - zgłoszenia

2018-02-12

 

Już w najbliższy czwartek, w Lublinie, rozpocznie się drugi etap Cavaliada Tour 2017/2018 - Cavaliada Lublin 2018. W hali Targów Lublin wystartuje prawie 200 zawodników aż czterech konkurencji jeździeckich - skoków przez przeszkody (CSI2*, Cavaliada Future), ujeżdżenia (KPMG Dressage Cup), powożenia zaprzęgami czterokonnymi (HPP) oraz WKKW (Wechta Eventing Tour). Swój udział potwierdzili już m.in. zwycięzca Grand Prix Lublina z 2017 Ales Opatrny (CZE) oraz najlepszy polski skoczek - Jarosław Skrzyczyński. Poza zawodami jeździeckimi w Lublinie odbędą się również targi sprzętu, akcesoriów i usług jeździeckich. Zapraszamy już dziś!

Szczegółowe listy zgłoszonych jeźdźców i koni można znaleźć TUTAJ

czytaj dalej »

Uznawanie ogierów do księgi Anglo European Studbook, 27.02.2018, KJ Salio

2018-02-12

27 lutego w KJ Salio k/Łodzi odbędzie się już trzecie w Polsce uznawanie ogierów do księgi AES (Anglo European Studbook). Międzynarodowa komisja będzie najpierw oceniać ogiery na płycie, a następnie dokona oceny ich wartości użytkowej (luzem, a starsze pod siodłem). Szczegółowy program i zasady uznawania można znaleźć TUTAJ. Zapraszamy!

 


SO Białka z nową nazwą?

2018-01-31

 

Jak można przeczytać w krótkim komunikacie, opublikowanym kilka dni temu (25.01) na facebooku Stada Ogierów w Białce, działające od 1930 r. stado będzie teraz działało pod nazwą Stadnina Koni Białka. 

Malowniczo położone Państwowe Stado Ogierów (PSO) działa w Białce/k Krasnegostawu od 1930 roku, a od 1981 funkjonuje tu stadnina koni czystej krwi arabskiej - jedna z trzech polskich państwowych stadnin, w której hodowane są konie tej rasy. Więcej informacji TUTAJ.

czytaj dalej »

Księga BWP przyznaje tytuł 'Elite' wyhodowanemu w Polsce og. Nevados S

2018-01-25

 

Siwy Nevados S (Calvados Z x Romualdo) hod. Ś.P. Stanisława Szurika ponownie dostrzeżony w Europie. Tym razem ten świetnie się zapowiadający ogier otrzymał tytuł "elite" przyznany przez przodującą w hodowli koni skokowych, belgijską księgę BWP. Gratulujemy! 

 

czytaj dalej »

Cavaliada Poznań 2017 - Grand Prix dla Andrzeja Opłatka

2017-12-13

 

Zakończyła się Cavaliada Poznań. Przez cztery dni zawodów rozegrano łącznie 22 konkursy CSI3*, CSI1* oraz dla młodych koni. Na listach startowych trzech gwiazdek znalazło się 101 zawodników z 25 krajów i ponad 200 koni. Całości dopełniły liczne pokazy, konkursy ujeżdżenia, powożenia, wkkw, w skokach luzem, woltyżerki, a także dzieci na kucach. 

W konkursach Dużej Rundy 3* dobrze spisywali się Polacy, wysokie miejsc a zajmowali mi.in. Jarosław Skrzyczyński i Andrzej Opłatek. Ten drugi zwieńczył swój udział w zawodach wygraną w konkursie Grand Prix, dostarczając publiczności niemałych emocji. Krótka i bezbłędna jazda na koniu Copperfield 40 sprawiła, że po raz pierwszy w konkursie głównym w Poznaniu triumfował Polak! 

czytaj dalej »

[1] [2] [ 3 ] [4] [5] <<...>> [236]
 
polski english