Najnowsze informacje, program i wiele więcej są dostępne na oficjalnej stronie imprezy:

W serwisie facebook.com została zamieszczona galeria z ubiegłorocznych zawodów.

12 lutego w stadninie Zangersheide w belgijskim Lanaken odbyło się uznawanie ogierów. Spośród blisko 70 kandydatów prawo wpisu do księgi Zangersheide uzyskało 16.

16 lutego we Włocławku odbyła się kwalifikacja klaczy do I turnusu tamtejszego zakładu treningowego. Przyjęto 17 klaczy, zdecydowana większość z nich pochodzi po ogierach pozytywnie sprawdzonych w sporcie. Po dwie córki mają  Ever For Pleasure han i Biskwit sp.
Rodowody wszystkich klaczy są dostępne w bazie, natomiast pełną listę można znaleźć TUTAJ.

HZO Jaszkowo

2012-02-20
Pierwsze w sezonie ogólnopolskie zawody w skokach przez przeszkody zgromadziły liczną grupę zawodników. W najważniejszym konkursie, niedzielnym Grand Prix zwyciężył Michał Tyszko, dosiadający oldenburskiego wałacha Legolas V. Miejsce drugie zajął Marek Lewicki na Algocie, a trzecie, ponownie Michał Tyszko, tyum razem z koniem Ladykracher.
W kategoriach juniorów i młodych jeźdzców rozegrano konkursy eliminacyjne HPP. W młodszej kategorii zwyciężyła Weronika Wilska, która jako jedyna pokonała parkur rozgrywki bezbłędnie. W niedzielnym finale dosiadała ona holsztyńskiego, ale wyhodowanego w Polsce, og. M-Carano. Miejsce drugie zajął Dominik Słodczyk dosiadający klaczy Łacona K, a trzecie Zuzanna Gowin na Emperio van't Roosakker. W finale runfy juniorskiej można było podziwiać utytułowanego og. Imequyl, który pod nową amazonką Adrianną Ostrowską zajął dobre - 5 miejsce.
W grupie młodych jeźdzców, w finale najlepsza była Małgorzata Kowala dosiadająca konia Zimba, kolejne miejsca zajęli Krzysztof Okła/Nanu Nana 3 i Klara Kostrzewa/Rockella S. Również w tym konkursie można było oglądać utytułowanego konia, znanego z wcześniejszych startów pod innym zawodnikiem. Był to Torado 2, na którym z powodzeniem wystartował Maksymilian Wechta (4 miejsce).
W najbliższy weekend w Lesznie, do rywalizacji w HPP powrócą seniorzy.

Pełne wyniki z Jaszkowa, są dostępne na oficjalnej stronie organizatorów HPP:
tarantevents.pl

Kadra narodowa, dyscypliny olimpjskie

2012-02-17
 Polski Związek Jeździecki na oficjalnej stronie internetowej opublikował składy kadr narodowych. W dyscyplinach olimpijskich do kadry A weszli następujący zawodnicy: