Rohdiamant - In Memoriam

2011-06-16
Wczoraj, w wieku 21 lat został uśpiony oldenburski og. Rohdiamant (Rubinstein I x Inschallah AA). Ten, bardzo zasłużony dla hodowli koni ujeżdżeniowych, reproduktor doznał niedawno skomplikowanego złamania kości śródręcza. Mimo wysiłków lekarzy i udanej operacji stan konia pogarszał się, w zwiazku z czym zapadła decyzja o eutanazji. Rohdiamant był przedstawicielem linii męskiej polskiego angloaraba - og. Ramzes. Sam udanie startował w konkursach ujeżdżenia do klasy GP włącznie, a blisko 100 jego potomków startowało w konkursach ujeżdżenia na poziomie klasy C i wyżej. W najnowszym rankingu WBFSH Rohdiamant został sklasyfikowany na wysokim, trzecim miejscu. Wśród jego najlepszego potomstwa warto wymienić uznane ogiery: RomanovRon William czy Romancero H.

Otwarty Ogólnopolski Czempionat Koni Rasy Trakeńskiej

2011-06-13
 19 czerwca w Dąbrówce Małej k/Olsztyna zostanie rozegrany  Otwarty Ogólnopolski Czempionat Koni Rasy Trakeńskiej. Więcej informacji można znaleźć na stronie www.trakeny.eu

XXI Wiosenny Młodzieżowy Pokaz Koni Arabskich

2011-06-07
Podczas pokazu rozegranego w dniach 4-5 czerwca 2011 w SO Białka tytuły zdobyły:
  • Piacenza (QR Marc - Primawera / Emigrant) - czempionka klaczek
  • Diara (Eryks - Diaspora / Ganges) - wiceczempionka
  • Pomian (Gazal Al Shaqab - Pilar / Fawor) - czempion ogierków
  • Equator (QR Marc - Ekliptyka / Ekstern) - wiceczempion
Piacenza, która została także Najlepszym Koniem Pokazu, jest oferowana na tegoroczną sierpniową aukcję w Janowie Podlaskim.

Paweł Spisak Mistrzem Polski !

2011-05-30
W rozegranych w weekend Mistrzostwach Polski zwyciężył Paweł Spisak dosiadajacy wał. Wag, srebrny medal zdobył Marcin Michałek na klaczy Magnolia, a brązowy para Jerzy Lipkowski - Rokosz.

W najtrudniejszej klasie CIC*** podium zdominowali goście ze Szwecji. Zwyciężył Niklas Jonsson na klaczy First Lady, przed Sarą Algotsson-Ostholt (Wega) i Katrin Norling (Pandora Emm). W obu seriach jednogwiazdkowych zwycieżali Polacy. W CIC Artur Społowicz na Harbuzie, a w CCI Marcin Michałek na First Lady. Szczegółowe wyniki są dostępne na stronie SO Biały Bór

CIC Biały Bór 2011

2011-05-26
 Dzisiejszym przeglądem weterynaryjnym rozpoczną się międzynarodowe zawody we wszechstronnym konkursie konia wierzchowego - CIC Biały Bór 2011.
Od piątku do niedzieli, zawodnicy rywalizować będą w trzech klasach: CIC***, CIC* oraz CCI*. Dodatkowo, w ramach najtrudniejszej serii, rozegrane zostaną Mistrzostwa Polski.
Start w klasie CIC*** jest takze szansą na zdobycie kwalifikacji do tegorocznych ME, które odbędą się w sierpniu w Lumuhlen (Niemcy).
Swój start w Białym Borze zaplanowali zawodnicy światowego formatu m.in. Frank Ostholt (2. miejsce Finał PŚ 2009) czy Sandra Algotsson-Ostholt (1.miejsce CIC*** Vairano MI 2011).