Mściwój Kiecoń Mistrzem Polski !

2011-08-09
W rozgrywanych w ubiegły weekend 68 Mistrzostwach Polski w konkurencji skoków przez przeszkody złoty medal, drugi rok z rzędu, wywalczyła para Mściwój Kiecoń - Urbane.
Miejsce drugie zajął Michał Kaźmierczak dosiadający og. Ildago, natomiast trzecie ubiegłoroczny wicemistrz - Andrzej Lemański dosiadajacy ogiera Bischof L. Poniżej prezentujemy klasyfikację końcową.
Pełne wyniki są dostępne tutaj.

MP-B Olsza

2011-08-03
 Już jutro, I półfinałem juniorów rozpoczną się Mistrzostwa Polski w skokach przez przeszkody. W Olszy o medale walczyć będą zawodnicy trzech kategorii wiekowych - juniorzy, młodzi jeźdzcy oraz seniorzy. Na liście zgłoszeń widnieje 77 nazwisk, w tym aktualny MP seniorów, reprezentant gospodarzy - Mściwój Kiecoń.
Pełną listę zgłoszeń można znaleźć tutaj.

Test połówkowy - ZT Bogusławice 2011

2011-08-03
 Za tydzień, 10 sierpnia o godzinie 9, w SO Bogusławice odbędzie się test połówkowy dla ogierów ras szlachetnych. Konie oceniał będzie Tadeusz Głoskowski.

Odszedł Kleon

2011-07-31
 W połowie lipca odszedł Kleon [Ignam - Kliwia/Bard]. Ten gniady, wyhodowany w SK Rzeczna ogier, znany był z wielu udanych startów w konkurencji skoków (jeździec - Anna Małkowska). Do jego największych sukcesów należy zaliczyć m.in 5 miejsce w GP na CSI Sopot.

Udane starty Polaków w Pardubicach

2011-07-31
 W rozgrywanych od piątku w Pardubicach (Czechy), międzynarodowych zawodach we wszechstronnym konkursie konia wierzchowego, bardzo dobre miejsca zajęli Polacy. W CCI*** miejsce trzecie wywalczył prowadzący po pierwszych dwóch dniach, Łukasz Kaźmierczak dosiadający wałacha Hromy xx. Niestety 14 punktów, za błędy na parkurze, nie pozwoliło obronić pozycji lidera. Miejsce 7 zajęła para Paweł Warszawski - Fazer. W serii CIC*** najlepsza z Polaków była Marta Dziak-Gierlicz, dosiadająca janowskiego wałacha Vacat JP. Zawodniczka po ujeżdżeniu zajmowała 8 miejsce, ale bardzo dobra jazda w próbie terenowej ( 2 miejsce, żaden ze startujacych zawodników nie zmieścił się w normie czasu) pozwoliła na awans na 3 miejsce.
W serii dwugwiazdkowej, również na trzecim stopniu podium, stanęła Julia Kornaszewska dosiadająca konia Sojuz. Podczas zawodów w Pardubicach pogoda nie rozpieszczała zawodników, a o stopniu trudności prób terenowych może świadczyć fakt, że w seriach ** i *** gwiazdkowych nikt nie zmieścił się w normie czasu.
Komplet wyników jest dostępny na stronie organizatora. Klik.