The announcement you have requested has expired
Announcement - Ron William (Stanówka)

 

Brief horse details
Horse name:
Ron William
Father:
Mother:
Birth date: 1999
Breed: oldenburg
Colour: black
Sex: Stallion
Origin: Germany
Full datails: click here (new window)

Price: 2 000,00 PLN

Extra description
Stadnina Parkitny, ma zaszczyt przedstawić ogiera, który wprowadzi nową jakość w hodowli koni w Polsce. Jest to ogier zakupiony i sprowadzony do Polski w 2009 z jednej z czołowych niemieckich stajni hodowlanych - Sprehe. (Nasienie mrożone nadal jest tam dostępne.) To połączenie mocnej postawy, ze szlachetnym profilem. Wzorcowy przykład hodowli ujeżdżeniowej a la carte.
To najwyżej premiowany koń ujeżdżeniowy roku 2003 w Blue Horse Cavan Oldenburger.

Ron William ma imponujących przodków. Jest jednym z najwybitniejszych potomków słynnych ogierów: Rubinstein’a i Donnerhall’a. Ojciec Rona – Rohdiamant jest dwukrotnym zwycięzcą i czempionem Niemiec, który pod wybitnym ujeżdżeniowcem Lisą Wilkox osiągnął poziom Grand Prix. Linia matki Rona jest także imponująca: Davington I, to dawny czempion Niemiec, ojciec wielu wybitnych koni. Cordinal XX to jeden z najbardziej znaczących, pełnokrwistych koni ujeżdżeniowych po wojnie.

Na Mistrzostwach Świata Młodych Koni w Ujeżdżeniu, które odbyły się 6-8.08.2009 r w Verden (Niemcy), syn ogiera Ron William - Rash (Ron William x Cordeur) z zawodniczką Fie Christine z Dani dostał się do ścisłego finału w kategorii koni 6 letnich. W dniu kwalifikacji (7.08.2009) para tu uzyskała notę 8.12 i zajęła 5 miejsce.
Para ta ukończyła mistrzostwa z notą 7,74 co dało im 12 pozycję na świecie.

Jeżeli zainteresował państwa nasz ogier, zapraszamy do współpracy. Proszę bliżej zapoznać się z nasza ofertą: www.konieparkitny.pl
Informacji udziela Rafał Parkitny tel: +48 603 57 97 35

Location
Kowary, Polska
15°50'51.69''E 50°46'55.04''N
see it on a map
Distance from your home location: Set your home location

Attachments
bez nazwyrrrr.jpg (79.47 kB)


Contact
Full name:Parkitny Rafał
Phone:603579735
City:Kowary
Province:dolnośląskie
 
  
polski english