MEMJ/CIC3-W Malmo

Niepowodzeniem zakończyły sie zmagania naszych wkkwistów w szwedzkim Malmo. W ostatni weekend rozegrano tam MEMJ oraz konkurs z cyklu PŚ. Start naszej drużyny w ME zakończył się na krosie - bardzo trudną próbę terenową ukończyła jedynie Tatiana Elzanowska i The Blue Frontier. Niestety dwa wyłamania, oraz aż 26 punktów karnych na parkurze pozwoliło na zajęcie przedostatniego miejsca.
Ostatecznie MEMJ ukończyło jedynie 30 z 48 startujacych par. W klasyfikacji drużynowej zwyciężyli Niemcy, a co godne podkreślenia, jednym z koni punktujących dla tej ekipy był Havana Club (ex Nil J) wyhodowany w Polsce.
Niepowodzeniem zakończyły się również starty naszych zawodniczek w konkursie CIC3*. Para Natalia Wrona - Tacyt ukończyła zawody, ale na ostatnim miejscu. Katarzyna Kokowska, która bardzo trudny kros ukończyła bez błędów na przeszkodach, niestety została wyeliminowana w próbie skoków. W serii 3* dobrze zaprezentowały się konie o polskich korzeniach. Wyhodowany w SK Iwno ogier Debiut (uznany we Francji) zajął miejsce 18, a syn polskiego Emetyta, holsztyński Escorialblue był 22.

Zawody w Malmo były próbą generalną dla organizatorów przed Mistrzostwami Europy Seniorów, których rozegranie w 2013 zaplanowano właśnie tam. Martwić może jedynie zbyt chyba wysoki stopień trudności krosu, co było powodem poważnych kontuzji u części koni.