W Lanaken bez finałów

W rozgrywanych w belgijskim Lanaken Mistrzostwach Świata Młodych Koni w konkurencji skoków przez przeszkody konie startujące w barwach Polski niestety nie odniosły większych sukcesów. Zaczęło się udanie - Cito BB dosiadany przez Łukasza Brzóskę zajął ex equo pierwsze miejsce w pierwszym konkursie kwalifikacyjnym. Niestety zrzutka drugiego dnia uniemożliwiła start w ścisłym finale.
Ostatecznie najlepiej wypadł 7-letni Lambi (Ever For Pleasure x Bolero de Ravel), który zajął miejsce 14 w II konkursie kwalifikacyjnym i 5 w konkursie pocieszenia.
5. Lambi - Grzegorz Psiuk

W finałach poszczególnych kategorii wiekowych zwyciężyły konie reprezentujące trzy różne ksiegi. W grupie 5-latków najlepsza okazał się holsztyńska klacz Con Cara (Con Air x Franklin), wśród 6-latków tryumfował Gangster de Longchamps (Orlando x Sheyenne de Baugy). W gronie koni 7-latków miejsce pierwsze zajęła oldenburska Chacciana bedąca córką nieodżałowanego Chacco Blue.