Miejsce, organizator: Jaszkowo
Data rozpoczęcia: 2012-02-17
Data zakończenia: 2012-02-19

Opis
Pierwsze w sezonie ogólnopolskie zawody w skokach przez przeszkody zgromadziły liczną grupę zawodników. W najważniejszym konkursie, niedzielnym Grand Prix zwyciężył Michał Tyszko, dosiadający oldenburskiego wałacha Legolas V. Miejsce drugie zajął Marek Lewicki na Algocie, a trzecie, ponownie Michał Tyszko, tyum razem z koniem Ladykracher.
W kategoriach juniorów i młodych jeźdzców rozegrano konkursy eliminacyjne HPP. W młodszej kategorii zwyciężyła Weronika Wilska, która jako jedyna pokonała parkur rozgrywki bezbłędnie. W niedzielnym finale dosiadała ona holsztyńskiego, ale wyhodowanego w Polsce, og. M-Carano. Miejsce drugie zajął Dominik Słodczyk dosiadający klaczy Łacona K, a trzecie Zuzanna Gowin na Emperio van't Roosakker. W finale runfy juniorskiej można było podziwiać utytułowanego og. Imequyl, który pod nową amazonką Adrianną Ostrowską zajął dobre - 5 miejsce.
W grupie młodych jeźdzców, w finale najlepsza była Małgorzata Kowala dosiadająca konia Zimba, kolejne miejsca zajęli Krzysztof Okła/Nanu Nana 3 i Klara Kostrzewa/Rockella S. Również w tym konkursie można było oglądać utytułowanego konia, znanego z wcześniejszych startów pod innym zawodnikiem. Był to Torado 2, na którym z powodzeniem wystartował Maksymilian Wechta (4 miejsce).
W najbliższy weekend w Lesznie, do rywalizacji w HPP powrócą seniorzy.

Ladykracher 8 [Landclassic - Beresina ]Tyszko Michał Grand Prix
Pi Quatorze [Baloubet du Rouet - Quadrophenia de L'Eau ]Wielgórska Paulina Grand Prix
A M Pitagora [Stakkato - V-Acorda ]Lewicki Marek rezyg. Grand Prix
Zimba [Karandasj (Kastor) - Tessa ]Kowala Małgorzata Finał Rundy Młodych Jeźdzców
Nanu Nana 3 [Calido I - Nieznana ]Okła Krzysztof Finał Rundy Młodych Jeźdzców
Rockella S [Little Rock - I-May Flower ]Kostrzewa Klara Finał Rundy Młodych Jeźdzców
Torado 2 [It's Morado - Lolinda ]Wechta Maksymilian Finał Rundy Młodych Jeźdzców
Nemo [Nurjev - Bamba ]Jackiewicz Monika Finał Rundy Młodych Jeźdzców
Nabucho du Serein [Ryon d'Anzex - Gaydge Palmaroux ]Ordys Katarzyna Finał Rundy Młodych Jeźdzców
Euforia [Eskudo - Embari ]Okła Krzysztof Finał Rundy Młodych Jeźdzców
Chery Cordial [Cordial - Chocolett ]Falkiewicz Katarzyna Finał Rundy Młodych Jeźdzców
Choopers Creek [Cordobes II - Fantasie ]Fimmel Arkadiusz Finał Rundy Młodych Jeźdzców
Levis F [Leonardo - Grand Lady ]Fimmel Arkadiusz 10 Finał Rundy Młodych Jeźdzców
Santiago 7 [Animo - Ennedy ]Koziarowska Natalia 11 Finał Rundy Młodych Jeźdzców
Szambelan [Balisco II - Szaki ]Grzelczyk Kamil 12 Finał Rundy Młodych Jeźdzców
Exposita [Exkurs - Ida II ]Wechta Maksymilian 13 Finał Rundy Młodych Jeźdzców
Hurysa [Empiryk - Halma ]Jackiewicz Monika 14 Finał Rundy Młodych Jeźdzców
Uilskuiken [Karandasj (Kastor) - Oase ]Polikowski Jacek 15 Finał Rundy Młodych Jeźdzców
Zazou Szumawa [Cantos (HBC Cantos) - Tomke H ]Szumińska Beata 16 Finał Rundy Młodych Jeźdzców
M-Carano [Carano - Montana VI ]Wilska Weronika Finał Rundy Juniorskiej
Łacona K [Contender Son - Łada ]Słodczyk Dominik Finał Rundy Juniorskiej
Emperio van't Roosakker [Nabab de Reve - Usha van't Roosakker ]Gowin Zuzanna Finał Rundy Juniorskiej
Rusałka [Eskudo - Rubinka ]Okła Krzysztof Finał Rundy Juniorskiej
Imequyl [Luron - Iluzja ]Ostrowska Adrianna Finał Rundy Juniorskiej
Lukrecja [Turbud Quirinus - Lozanna ]Tęcza Szymon Finał Rundy Juniorskiej
Selection [Saskan - Pina Colada ]Gowin Zuzanna Finał Rundy Juniorskiej
Door S [Power Prince - Dolores ]Okólska Marta Finał Rundy Juniorskiej
Vykarlos [Numero Uno ex Norton - Nykarla ]Marciniak Joanna Finał Rundy Juniorskiej