Nie żyje ogier Cardento

2019-02-12

 

Na wiecznie zielone pastwiska pogalopował 27-letni Cardento (Capitol I – B-Estelle/Lord). Ogier świetnie radził sobie zarówno w sporcie, jak i hodowli – brał udział w zawodach na poziomie olimpijskim, a jego potomstwo cały czas słynie z odziedziczonego po ojcu talentu do skoków.Więcej informacji o Cardento można znaleźć TUTAJ

 


Kolejna edycja Cichoń Stallions Show

2019-02-11

 

Na 23 lutego br. zaplanowano Cichoń Stallions Show 2019, czyli kolejną edycję prezentacji ogierów ujeżdżeniowych. W Cichoń Dressage w Radzionkowie (woj. śląskie) będzie można zobaczyć m.in. gwiazdę z Helgstrand Dressage, 3-letniego Don Luxury (Don Deluxe x Weltmeyer).

 

Pełna lista ogierów jest dostępna TUTAJ.

 

 


Już wkrótce odbędzie się konferencja hodowlana „How to breed a success?”

2019-02-11

 

23 lutego br. w Cichoń Dressage w Radzionkowie (woj. śląskie) odbędzie się konferencja hodowlana „How to breed a success?”. Prelekcje poprowadzą eksperci z Polski i zagranicy, a tematem będzie problematyka hodowli współczesnego konia ujeżdżeniowego. 
 
Program i informacje o możliwości zakupu biletów można znaleźć TUTAJ.
 

Odszedł Mieczysław Mełnicki

2019-02-08

 

1 lutego br. zmarł Mieczysław Mełnicki – wybitny polski dżokej i trener koni.

 

Swoje pierwsze polskie Derby wygrał w 1964 r. wraz z klaczą Demoną (Masis – Dziwożona II/San II), na cześć której nazwał potem prowadzoną przez siebie stajnię na Torze Służewiec. Łącznie triumfował aż na 1663 wyścigach, a po zakończeniu kariery jeździeckiej zaczął trenować konie, m.in. ogiera Joung Islander (Tioman Island – Joung girl/Valiant Heart) i araba Marvin El Samawi (Marwan I – Iosra/Djelfor).


Więcej informacji można znaleźć TUTAJ.

 

 


Prezentacja ogierów licencjonowanych ŚOZHK w Cichoń Dressage

2019-02-06

 

Już 23 lutego br. Śląsko-Opolski Związek Hodowców Koni zaprezentuje licencjonowane ogiery – konie przejdą m.in. testy pod kątem użytkowania w ujeżdżeniu, skokach lub powożeniu. Wydarzenie rozpocznie się o godz. 10:00 na terenie Cichoń Dressage w Radzionkowie (woj. śląskie).

 

Lista ogierów jest dostępna TUTAJ.

 

 


[ 1 ] [2] [3] <<...>> [242]
 
polski english