W-MZJ oskarża PZJ o brak reakcji na kryzys

2020-04-15

 

Zarząd Warszawsko-Mazowieckiego Związku Jeździeckiego przygotował dokument, będący odpowiedzią na wcześniej opublikowany list prezesa PZJ Jana Sołtysiaka – wg autorów tego pisma Polski Związek Jeździecki nie zareagował na kryzys w branży wywołany epidemią, choć środowisko bardzo liczyło na np. zaproponowanie konkretnych rozwiązań dla osób czy firm, które znalazły się w trudnej sytuacji. 

 

Pełna treść stanowiska W-MZJTUTAJ

 

 


Prezes Jan Sołtysiak o roli i finansach PZJ

2020-04-14

 

Wprowadzenie tzw. Tarczy Finansowej wywołało ogólnopolską dyskusję, która nie ominęła również jeździectwa. Co z pomocą dla tej branży? Głos w tej sprawie zabrał prezes PZJ Jan Sołtysiak, a pełną treść listu można przeczytać TUTAJ.

 


Prezesi PZJ i PZHK proszą o pomoc dla branży jeździeckiej

2020-04-14

 

Pandemia koronawirusa wpływa również na działalność np. hodowców czy jeźdźców, dlatego Jan Sołtysiak (prezes Polskiego Związku Jeździeckiego) oraz Paweł Mazurek (prezes Polskiego Związku Hodowców Koni) wysłali listy do premiera Mateusza Morawieckiego i prezydenta RP Andrzeja Dudy, by poprosić o pomoc i m.in. powołanie zespołu ds. przemysłu konnego. 

 

Skany listów można zobaczyć TUTAJ

 


Ogier London 32 (Landstreicher x Aldato) w ofercie Wechta Equestrian

2020-04-11

 

London 32 (Landstreicher – De Luxe/Aldato) to m.in. złoty medalista Mistrzostw Polski Młodych Jeźdźców w Drzonkowie (2013) i zdobywca brązowego medalu podczas Mistrzostw Polski (2015), który tworzył duety z Krzysztofem Ludwiczakiem (POL) i Maksymilianem Wechtą (POL).


Od teraz będzie dostępny dla hodowców (Wechta Equestrian), a więcej szczegółów można znaleźć TUTAJ.

 


Druga debata w ramach cyklu „Wyścig o folbluty”

2020-04-09

 

Pierwsze internetowe spotkanie w ramach cyklu „Wyścig o folbluty” przyciągnęło ponad 30 tys. osób, a już w czwartek (9 kwietnia) odbędzie się druga debata. Tym razem tematem przewodnim będą konie pełnej krwi angielskiej oraz konie zaawansowane w krew w sporcie. 

 

Cykl powstał z inicjatywy Toru Wyścigów Konnych Służewiec, a formuła wpisuje się w akcje #zostanwdomu i #wyscigzwirusem. Pełna rozpiska tematów drugiej debaty, przedstawienie ekspertów i prowadzących, link do możliwości obejrzenia debaty – TUTAJ

 

 


[1] [2] [ 3 ] [4] [5] <<...>> [266]
 
polski english