Odeszła Maifleur, matka Valegro

2020-05-28

 

Choć Maifleur (Gershwin – Weidyfleur/Heidelberg) jest najbardziej kojarzona jako matka  Valegro (Negro – Maifleur/Gershwin), klacz miała na koncie również inne sukcesy. Niestety w ostatnim czasie nieco podupadła na zdrowiu, a teraz pojawiła się informacja o jej odejściu.

 

Więcej informacji – TUTAJ

 

 


Anna Stojanowska doradcą prezesa SK Janów Podlaski

2020-05-27

 

W ostatnim czasie mówiło się o tym, że prezes Marek Gawlik zwrócił się z prośbą do Anny Stojanowskiej, by zgodziła się zostać doradcą w SK – teraz już wiadomo, że informacja okazała się prawdziwa, a ekspertka przyjęła tę propozycję.

 

Więcej – TUTAJ

 


Nowy regulamin MPMK w skokach

2020-05-13

 

Polski Związek Hodowców Koni opracował nowy regulamin tegorocznych Mistrzostw Polski Młodych Koni – jedną z nowości będzie m.in. sposób oceniania koni 4- i 5-letnich w konkursach na styl.

 

Szczegóły: TUTAJ

 

 


Prokuratura podała nową datę zakończenia śledztwa ws. Janowa

2020-05-12

 

Prokuratura Regionalna w Lublinie podała nową datę (9 sierpnia) zakończenia prac nad rzekomą niegospodarnością w SK Janów Podlaski, a powodem decyzji o przedłużeniu śledztwa jest brak opinii biegłego na temat współpracy SK z firmą Polturf

 

Eksperci wskazują, że prokuratura powinna bardziej zająć się obecną sytuacją w SK – wg ich informacji janowskie konie są m.in. karmione fatalną paszą oraz nie mają zapewnionej opieki weterynarza czy kowala. 

 

Więcej – TUTAJ

 

 


Hardrock Z (Heartbreaker x Carthago Z) uznany przez Związek Holsztyński

2020-05-11

 

Wielki sukces ogiera Hardrock Z (Heartbreaker – Carte Blanche Z/Carthago Z), syna niezrównanego Heartbreakera (Nimmerdor – Bacarole/Silvano)! Koń został uznany przez  Związek Holsztyński, co jest bardzo dobrą wiadomością i odmianą po niedawnych doniesieniach o skonfiskowaniu ogiera przez FBI.

 

Więcej: TUTAJ

 

 


[ 1 ] [2] [3] <<...>> [266]
 
polski english