Nie żyje ogier Eliot (Elton x Capitan)

2020-04-22

 

Odszedł kary ogier Eliot (Elton – Anka/Capitan), dzięki któremu powożący Bartłomiej Kwiatek (POL) zdobył swój pierwszy złoty medal MP w życiu. Duet miał na koncie szereg innych zwycięstw, w tym np. w ramach CAI Książ (2008) czy CAI Vecses (2008).

 

Więcej: TUTAJ

 

 


Oz de Breve (Dollar du Murier x Grand Veneur) już na emeryturze

2020-04-20

 

Choć Evelina Tovek (SWE) planowała jeszcze z nim wystartować, odwoływanie wszystkich zawodów wpłynęło na zmianę decyzji – w ten sposób 18-letni wałach Oz de Breve (Dollar du Murier – Vodka de Laleu/Grand Veneur) przeszedł na wcześniejszą emeryturę. 

 

Więcej – TUTAJ.  

 

 


Panel „Wyścig o folbluty” po raz trzeci!

2020-04-16

 

 

Już w czwartek (16 kwietnia) odbędzie się kolejne internetowe spotkanie w ramach cyklu „Wyścig o folbluty”, zainicjowanym przez Tor Wyścigów Konnych Służewiec. Transmisja rozpocznie się o godz. 20:00 na facebookowym profilu TWK Służewiec, a tematem debaty będzie rola gonitw płotowych i przeszkodowych w rozwoju koni pełnej krwi angielskiej.

 

Szczegóły – TUTAJ

 

 


Już wkrótce otwarcie austriackich szkół jeździeckich

2020-04-15

 

Austria wciela w życie plan szybkiego złagodzenia przepisów, które wprowadzono ze względu na epidemię koronawirusa – jednym z tych kroków będzie ponowne otwarcie szkółek jeździeckich, co nastąpi już 1 maja.


Więcej – TUTAJ.

 


Nie żyje Ernestyna (Piechur xPalas)

2020-04-15

 

Smutny czas w SK Michałowice – 6 kwietnia odeszła 31-letnia Ernestyna (Piechur – Erwina/Palas), nestorka stada i matka m.in. ogiera Ekstern (Monogramm – Ernestyna/Piechur). 

 

Więcej informacji – TUTAJ

 


[1] [ 2 ] [3] [4] <<...>> [266]
 
polski english