Prezesi PZJ i PZHK proszą o pomoc dla branży jeździeckiej

2020-04-14

 

Pandemia koronawirusa wpływa również na działalność np. hodowców czy jeźdźców, dlatego Jan Sołtysiak (prezes Polskiego Związku Jeździeckiego) oraz Paweł Mazurek (prezes Polskiego Związku Hodowców Koni) wysłali listy do premiera Mateusza Morawieckiego i prezydenta RP Andrzeja Dudy, by poprosić o pomoc i m.in. powołanie zespołu ds. przemysłu konnego. 

 

Skany listów można zobaczyć TUTAJ

 


Ogier London 32 (Landstreicher x Aldato) w ofercie Wechta Equestrian

2020-04-11

 

London 32 (Landstreicher – De Luxe/Aldato) to m.in. złoty medalista Mistrzostw Polski Młodych Jeźdźców w Drzonkowie (2013) i zdobywca brązowego medalu podczas Mistrzostw Polski (2015), który tworzył duety z Krzysztofem Ludwiczakiem (POL) i Maksymilianem Wechtą (POL).


Od teraz będzie dostępny dla hodowców (Wechta Equestrian), a więcej szczegółów można znaleźć TUTAJ.

 


Druga debata w ramach cyklu „Wyścig o folbluty”

2020-04-09

 

Pierwsze internetowe spotkanie w ramach cyklu „Wyścig o folbluty” przyciągnęło ponad 30 tys. osób, a już w czwartek (9 kwietnia) odbędzie się druga debata. Tym razem tematem przewodnim będą konie pełnej krwi angielskiej oraz konie zaawansowane w krew w sporcie. 

 

Cykl powstał z inicjatywy Toru Wyścigów Konnych Służewiec, a formuła wpisuje się w akcje #zostanwdomu i #wyscigzwirusem. Pełna rozpiska tematów drugiej debaty, przedstawienie ekspertów i prowadzących, link do możliwości obejrzenia debaty – TUTAJ

 

 


Koniec kariery sportowej ogiera Harry K (Equest Carnute x Robin Z)

2020-04-07

 

Za nim wspaniała kariera sportowa, lecz teraz przyszedł czas na zasłużony odpoczynek – chodzi o 16-letniego ogiera Harry K (Equest Carnute – Ronett-K/Robin Z), partnera sportowego jeźdźca Derina Demirsoya (TUR)

 

Duet zajął np. 1. miejsce podczas 4-gwiazdkowych zmagań w ramach World Cup w Ad-Dausze (2016), ale brał też udział w polskich zawodach (CSI4* Poznań). Szczegóły – TUTAJ

 

 


Śmierć 28-letniego ogiera Emigrant (Ararat x Eukaliptus)

2020-04-05

 

Amerykańska stadnina Valley Oak Arabians poinformowała o śmierci michałowskiego ogiera Emigrant (Ararat – Emigrantka/Eukaliptus), czyli wyhodowanego w Polsce araba, o którym marzyli wszyscy hodowcy. 

 

Historia tego niezwykłego ogiera – TUTAJ

 

 


[1] [2] [ 3 ] [4] [5] <<...>> [265]
 
polski english