Na stronie głównej Polskiego Związku Hodowców Koni jest od dziś dostępny katalog ogierów zgłoszonych na kwalifikacje do ZT w 2012 roku.

• 20.06.2012 SO Gniezno - trening o profilu zaprzęgowym

KATALOG

Odszedł Chacco Blue

2012-06-05
 Z nieznanych jeszcze przyczyn dzisiaj rano padł Chacco Blue (Chambertin x Contender). Ten zapisany do księgi meklemburskiej ogier cieszył się dużym powodzeniem wśród hodowców i jednoczesnie z powodzeniem startował w konkursach skokowych. W Polsce najbardziej znanym jego potomkiem jest, 6-letni obecnie, Chacco Fly, który w 2011 pod Jackiem Bobikiem zajął 3 miejsce podczas MŚMK w Lanaken.

Puchar Świata w Strzegomiu już za nami

2012-06-04
 Kolejna, dziesiąta edycja zawodów Horse Trials Strzegom już za nami. W najtrudniejszej serii CCI*** zwyciężyła reprezentantka Niemiec - Sandra Auffarth, dosiadająca konia Opgun Louvo. Najlepszy z Polaków, Paweł Warszawski (Hatteria) był czternasty. W konkursie drużynowym, zaliczanym do cyklu Pucharu Narodów, bezkonkurencyjna była drużyna niemiecka. Kolejne miejsca zajęła Szwajcaria i Szwecja. Reprezentacja Polski zajęła niestety ostatnie - szóste miejsce.

W rozgrywanych równolegle Mistrzostwach Polski Juniorów zwyciężył Michał Knap dosiadający klaczy Reja (po Barbur).

Poniżej prezentujemy linki do szczegółowych wyników:

Strzegom Horse Trials 2012

2012-05-31
 Już dzisiaj w Strzegomiu ropoczną się międzynarodowe zawody w konkurencji WKKW - Strzegom Horse Trials. Przewidziano rozegranie pięciu klas. Najtrudniejsza seria "tzrygwiazdkowa" będzie jednocześnie I kwalifikacją tegorocznej edycji Pucharu Świata. Na starcie nie zabraknie gwiazd światowego formatu.

Przydatne linki:

In memoriam - Kellemoi de Pepita

2012-05-29
27 maja, po ciężkim ataku kolki odeszła klacz Kellemoi de Pepita (Voltaire - Pepita du Parc). Para Michel Robert/Kellemoi de Pepita przez ostatnie 4 lata odniosła wiele sukcesów na światowych parkurach. Zdobyła m.in. srebrny medal (drużynowo)podczas Mistrzostw Europy.