Mistrzostwa Polski seniorów w skokach

2010-08-23
W dniach 19-22 sierpnia, w Warce odbyły się Mistrzostwa Polski seniorów w skokach przez przeszkody. Tytuł mistrzowski wywalczył Mściwój Kiecoń na klaczy ♀ Urbane [Landeur - Demesis], miejsce drugie zajęła para Andrzej Lemański - ♂ Bischof L [Bachus - Verbena], a trzecie Jarosław Skrzyczyński i ♀ Quintera [Kannan - Quicosse].

Ujeżdżeniowe MŚMK w Verden

2010-08-09
W dniach 5-8 sierpnia 2010r. odbyły się w Verden Mistrzostwa Świata Młodych Koni w ujeżdżeniu. Wśród koni 5-letnich zwyciężył holenderski ♂ Astrix, natomiast w grupie 6-latków najwyższą ocenę uzyskała duńska ♀ Uno Donna Unique. Polskie konie uzyskały dobre miejsca w Małym Finale: ♂ Falbrus - 25. w 5-latkach, ♂ Zimba - 13. i ♂ Mozart - 19. w grupie koni sześcioletnich.

Mistrzostwa Polski Juniorów i Młodych Jeźdźców w rajdach

2010-08-02
Mistrzostwa Polski Juniorów i Młodych Jeźdźców w rajdach odbyły się w dniach 30.07-01.08.2010, w Gieniuszach. Pierwsze miejsce zajął Maciej Kosicki na koniu ♂ Cesihus, drugie wywalczyła Dagmara  Tronina i ♀ Bandżi, a trzecie Maja Kijewska na koniu ♂ Koral.

Bartłomiej Kwiatek wicemistrzem świata

2010-08-01
W dniach 28 lipca - 1 sierpnia, w Pratoni del Vivaro odbyły się Mistrzostwa Świata w singlach. Miejsce pierwsze wywalczył zawodnik niemiecki - Thorsten Zarembowicz, miejsce drugie zajęła polska para Bartłomiej Kwiatek - ♂ Lokan [Largis - Lokana]. Weronika Kwiatek i ♂ Nimando Nico - miejsce 31, Adrian Kostrzewa i ♂ Regiment - 33, Sebastian Bogacz i ♂ La Salle - miejsce 43. Drużynowo polska ekipa zajęła miejsce 5.

Mistrzostwa Europy Młodych Jeźdzców i Zawody Międzynarodowe, Pardubice

2010-08-01
Zakończyły się Mistrzostwa Europy Młodych Jeźdzców w dyscyplinie WKKW. Polska reprezentacja w składzie Joanna Pawlak - ♀ Djenne-S, Jerzy Lipkowski - ♀ Nokia, Jagoda Smoleńska  - ♂ Lublin, Kajetan Wałecki - ♂ Bachus ukończyła Mistrzostwa na 6 pozycji. Szansę na lepsze miejsce zaprzepaściła eliminacja Jagody Smoleńskiej w trakcie krosu. Zwyciężyli Brytyjczycy przed Niemcami i Szwedami, ukończyło zaledwie 6 z 14 ekip. W równolegle rozgrywanych zawodach CIC*** wystartowała Marta Dziak-Gierlicz  z małopolskim wałachem ♂ Vacat JP zajmując ostatecznie 3 miejsce. Gratulujemy !