CDI***-W Kaposvar 9-11.10.2009

2009-10-12
RandonW dniach 9-11 października odbyły się zawody CDI***-W Kaposvar. Polskę reprezentowali Michał Rapcewicz i ♂ Randon [Czuwaj - Rafa]. W konkursie Grand Prix polska para z wynikiem 69,064% zajęła miejsce pierwsze, a w konkursie Grand Prix Freestyle z wynikiem 72,600% - miejsce drugie.

III Międzynarodowy Czempionat Koni Huculskich HIF

2009-10-06
W miniony weekend odbył się III Międzynarodowy Czempionat Koni Huculskich HIF w Stadl-Paura, Austria. Polskę reprezentowała liczna stawka koni. Czempionką klaczy młodszych oraz Najlepszym koniem na płycie została klacz Sobótka [Jaśmin - Sewilla] hod. SKH Gładyszów.
Czempionem ogierów został
Lotnik [Ousor VIII-50 - Lotna] hod. ZDIZ Odrzechowa. Tytuł czempiona zawodów All-Around przypadł ex aequo Puszkar [Sonet - Pielnia] (Agnieszka Sojka) oraz austriackiej hodowli wałachowi Pegaz [Piast_95 - Płoska] (Huber Theres). Para Puszkar - Agnieszka Sojka okazała się niepokonana w obydwu konkursach skoków. Ścieżkę huculską wygrały ex aequo Agnieszka Szymczyk  na kl. Sobótka oraz Aleksandra Wieczorek  na kl. Biela. W konkursach ujeżdżenia zdecydowanie najlepsza okazała się ekipa austriacka.

Wyniki: płyta oraz zawody

MPMK-F Geniusze 2-4.10.2009

2009-10-06
W dniach 2-4 października, na terenie KJ Bik Geniusze odbyły się mistrzostwa polski młodych koni w długodystansowych rajdach konnych. W kategorii koni 4-letnich pierwsze miejsce wywalczył małopolski ♂ Bazalt, w kategorii koni 5-letnich najlepszy był  ♂ Papion, a wśród 6-latków tytuł mistrzowski zdobył ♂ Ersted.

XXVII Puchar Narodów

2009-09-28
Podczas zakończonego wczoraj Pucharu Narodów w Aachen tytuł Wiceczempionki Klaczy Starszych zdobyła wyhodowana w Michałowie ♀ Emandoria [Gazal Al Shaqab - Emanda].

MES-C Fontainebleau 23-27.09.2009

2009-09-28
Tytuł Mistrza Europy seniorów w WKKW wywalczyła 39 letnia Kristina Cook na Miners Frolic. Miejsce drugie zajęła para Piggy French - Some Day Soon, a trzecie Niemiec Michael Jung na koniu La Biosthetique Sam FB. Drużynowo zwyciężyła Wielka Brytania, srebro Włochy, a brąz - Belgia. Paweł Spisak  na ♂ Weriuszu [Chyszów - Wolfa ] w końcowej klasyfikacji uplasował się na miejscu 23, Łukasz Kaźmierczak  i ♂ Ostler [Juror - Ostka] nie ukończyli krosu.