Odszedł Key Largo 3

2009-09-18

W dniu 15 września nie wybudził się po operacji usuwania nakostniaka -  Key Largo 3 [Kolibri - Ratina]. Key Largo był podstawowym koniem Julii Zawady, z którą w 2007 roku wywalczył złoty medal Mistrzostw Polski Młodych Jeźdźców.

CH-EU-Y-C, CH-EU-J-C Waregem 11-14.09.2009

2009-09-14
W dniu dzisiejszym zakończyły się Mistrzostwa Europy Juniorów i Młodych Jeźdźców w WKKW. Tytuł Mistrza Europy Juniorów wywalczyła Marie Kraack, srebrny medal Dani Evans, a brazowy - Celina Nothofer. Najlepszy z polskich zawodników - Jan Piasecki  na ♀ Jędrusi zajął 18 miejsce. Drużynowo zwyciężyli Niemcy, reprezentacja polski zajęła miejsce 7. W kategorii Młodych Jeźdźców pierwsze miejsce wywalczyła para Laura Colett, drugie - Astier Nicola, a trzecie - Emily Llewellyn. Kajetan Wałecki i ♂ Bachus zajęli miejsce 31, Jagoda Smoleńska  (♂ Sibbet) - 41, Joanna Przybył  (♀ Hila) wycofana. Drużynowo zwyciężli Brytyjczycy, Polacy - miejsce 11. Zobacz wyniki: juniorów i młodych jeźdźców.

IV Jesienny Pokaz Koni Arabskich

2009-09-14
W dniach 12-13 września, w Janowie Podlaskim odbył się IV Jesienny Pokaz Koni Arabskich. Najlepszym koniem pokazu została janowska ♀ Alhambra [Ecaho - Albigowa]. Wyniki:

CIC Bonn-Rodderberg (GER) 10-13.09.2009

2009-09-13
W dniach 10-13 września, w Bonn-Rodderberg odbywał się zawody CIC. W CIC* miejsce pierwsze wywalczył Dirk Schrade dosiadając konia Enjoy Me. Aleksandra Malicka na ♀ Fleur de Lille z wynikiem 61.20 zajęła miejsce 8, a Paweł Spisak na ♂ Barycie miejsce 14 (64.00). W CIC*** z wynikiem 48.20 pierwsze miejsce zajął również Dirk Schrade na wałachu Gadget de la Cere. Paweł Spisak na ♂ Wagu z wynikiem 81.90 zajęli miejsce 12, ♂ Weriusz został wycofany.

MPMK-D 4-6.09.2009

2009-09-07
W dniach 4-6 września odbyły się Mistrzostwa Polski Młodych Koni w powożeniu. W kategorii koni 4-letnich hodowli polskiej zwyciężył śląski ♂ Drab [Hutor - Dama], 4-letnich hodowli zagranicznej - ♂ Aron [Uromast - Keedora], 5-letnich ♂ Jurand [Latarnik - Jurysdykcja] i ♂ Zonie [Moneymaker - Tonie],  6-letnich ♂ Bastion [Insider - Bastylia].