Jumping |
Horse [father mother] | Rider | Position | Contest |
---|
♂ Explosion W [Chacco Blue - Uarina ] | Maher Ben (GBR) | 1 /złoty medal | finał, jump-off |
♂ All In (All-In de Vinck) [Kashmir van Schuttershof - Fortune ] | Fredericson Peder (SWE) | 2 /srebrny medal | finał, jump-off |
♂ Beauville Z [Bustique - Wrinton ] | Van Der Vleuten Maikel (NED) | 3 /brązowy medal | finał, jump-off |
♂ King Edward [Edward - Koningin de Lauzelle ] | Von Eckermann Henrik (SWE) | 4 | finał, jump-off |
♀ Indiana (H&M Indiana) [Kashmir van Schuttershof - Halifax ] | Baryard-Johnsson Malin (SWE) | 5 | finał, jump-off |
♂ Chanyon [Chacco Blue - Lisanna ] | Fukushima Daisuke (JPN) | 6 | finał, jump-off |
♂ Kilkenny [Cardento (VDL Cardento) - MHS Pembrook Lady ] | O'Connor Cian (IRE) | 7= | finał |
♂ Hello Jefferson ex. Jerenmias van het Hulstenhof [Cooper van de Heffinck - Hovis ] | Brash Scott (GBR) | 7= | finał |
♂ Nevados S [Calvados Z - Nestia S ] | Wathelet Gregory (BEL) | 9 | finał |
♂ Vertigo du Desert [Mylord Carthago - Kamelia des Brumes ] | Diniz Luciana (POR) | 10 | finał |
♂ Donatello 141 [Diarado - Luna ] | Bond Ashlee (ISR) | 11 | finał |
♂ Urvoso du Roch [Nervoso - Emilie du GD Bois ] | Delmotte Nicolas (FRA) | 12 | finał |
♂ Chilensky [Chintan - Windorette ] | Saito Koki (JPN) | 13 | finał |
♂ Quel Homme de Hus [Quidam de Revel - P-Hawaii ] | Guery Jerome (BEL) | 14 | finał |
♂ Pacino Amiro [Pacino - Carnone Dancing Queen ] | Allen Bertram (IRL) | 15 | finał |
♂ Clooney 51 [Cornet Obolensky - Fraulein vom Moor ] | Fuchs Markus (SUI) | 16 | finał |
♂ Cartello VDL (Contino VDL, Cordoba VDL) [Cartani (Cartani 4) - B-Estelle ] | Kenny Darragh (IRE) | 17 | finał |
♀ Killer Queen VDM [Eldorado van de Zeshoek - Derly Chin de Muze ] | Deusser Daniel (GER) | 18 | finał |
♂ Galanthos SHK [Arthos R - Canta B ] | Zeyada Mouda (EGY) | 19 | finał |
♂ Alfons Ra (QH Alfons Santo Antonio) [Aromāts (Aromat) - Fiorella II ex. Fiorella ] | Mansur Guerios Yuri (BRA) | 20 | finał |
♀ Dante (Sterrehof's Dante N.O.P.) [Canturano I - Zidante ] | Houtzager Marc (NED) | 21 | finał |
♀ Bardolina 2 [Clarimo (Clarimo Ask) - Villimey ] | Deslauriers Mario (CAN) | 22 | finał |
♂ Valour 3 [Verdi (Q-Verdi, Vanquidam M.) - Curley Sue ] | Neretnieks Kristaps (LAT) | 23 | finał |
♂ Igor van de Wittemoere [Cooper van de Heffinck - Dahlia van de Heffinck ] | Nassar Nayel (EGY) | 24 | finał |
♂ Saphyr des Lacs [Mr. Blue (Burg's Mr. Blue) - Mayerling de l'Oir ] | Sato Eiken (JPN) | 25 | finał |
♂ Delux van T & L [Toulon - Ulricke van't Paradijs ] | Bruynseels Niels (BEL) | elim. | finał |
♀ Cinca 3 [Casall (Casall Ask, Casall la Silla) - L-Cinderella (Cinderella 248) ] | Meech Daniel (NZL) | elim. | finał |
♂ Romeo 88 (Champion of Picobello Z) [Contact van de Heffinck - Only Picobello Z ] | Charles Harry (GBR) | wycof. | finał |
♂ Quatro (VDL Groep Quatro) [Quaprice Z (Quaprice du Bois Margot, Quincy) - Fine Kiss (HFG Fine Kiss) ] | Gulliksen Geir (NOR) | wycof. | finał |
♀ Dsarie [Veron - Tinette ] | Mandli Beat (SUI) | wycof. | finał |