Znakomite Trakeny kryją w Łącku

2011-05-21

W środku sezonu stanówkowego przypominamy hodowcom o możliwości inseminacji klaczy mrożonym nasieniem znakomitych ogierów trakeńskich. Po ubiegłorocznym dobrym początku Zwiazek Trakeński w Polsce poszerzył ofertę o kilka znakomitych, głównie elitarnych ogierów. Co istotne dla hodowców koni wielkopolskich i szlachetnej półkrwi ogiery E.H. King Arthur TSF, E.H. Connery, E.H. Distelzar, Elfado i Hirtentanz uzyskały na podstawie wyników hodowlanych i sportowych ich własnych i potomstwa uznanie PZHK dla obu tych ras.

  Z przyjemnością informujemy o uzupełnieniu tegorocznej listy mrożonego nasienia o kolejne propozycje. Są to E.H. Distelzar i All Inclusive - synowie Gribaldiego, oraz E.H. Connery, Der Dürer TSF, LückeSidney Bay. Dostępne jest również nasienie polskich reproduktorów – Celebes i Bossier.


Pełna tegoroczna lista mrożonego nasienia importowanego z Niemiec :


Nasienie przeznaczone jest głównie dla klaczy trakeńskich, ale także wielkopolskich, rasy arbskiej, pełnej krwi, angloarabskich, shagya i innych, których potomstwo spełnia warunki wpisu do księgi rasy trakeńskiej. W tym roku nasienie dostępne jest również dla klaczy innych ras, przy zachowaniu zasady pierwszeństwa dla członków Związku Trakeńskiego w Polsce.

Ceny nasienia, warunki inseminacji oraz inne informacje opublikowane zostały na stronie internetowej Związku Trakeńskiego w Polsce


Finały PŚ

2011-05-13
 Poniżej zamieszczamy wyniki finału PŚ w skokach, natomiast w linku dostępne są wyniki finału PŚ w ujeżdżeniu.

1987-2011 Herzruf

2011-05-12
 6 maja został, ze względu na pogarszajacy się stan zdrowia, został uśpiony trakeński ogier Herzruf [Koenigspark - Herzchen/Ginster].
Ten przepiękny kasztan, był zwycięzcą próby dzielności w SO Warendorf uzyskując najwyższe indeksy wartości użytkowej zarówno w częsci skokowej jak i ujeżdzeniowej.
W 2004 nadano mu tytuł "Trakeńskiego Ogiera Roku".
Niespełna dwa tygodnie temu, syn og. Herzruf - Herzruf's Erbe, dosiadany przez Ullę Salzgeber (GER), zajął trzecie miejsce w Finale PŚ, w Lipsku.

Sopocka Majówka

2011-05-06
 W weekend 30.04-11.05.2011 zostały rozegrane zawody międzynarodowe i krajowe w konkurencji WKKW. W licznie obsadzonych klasach (zgłoszono ponad 200 koni !) duże sukcesy odnieśli Polscy zawodnicy.
W najtrudniejszym konkursie CIC***, zwyciężył Paweł Spisak na doświadczonym wał. Weriusz. Miejsce drugie i trzecie zajęły amazonki szwedzkie - Katrin Norling na klaczy Pandora Emm xx i Sandra Gustafsson na wyhodowanym w Szwecji wałachu Top Select.
W czołowej 10-tce konkursu znaleźli się również Paweł Warszawski i Hatteria, oraz Łukasz Kaźmierczak z wał. Ostler


W konkursie CIC** zwyciężyła wspomniana Sandra Gustafsson (SWE) tym razem na wałachu Kaminskij, tuż za nią, z niespełna jednopunktową stratą, uplasowała się polska para - Marta Dziak-Gierlicz i Vacat JP.
Miejsca w czolówce zajęli także Jerzy Krukowski/Gondolier - 4, Paweł Warszawski/Huzar-6 oraz trójka naszych młodzieżowców - Jagoda Smoleńska/Lublin -7, Joanna Pawlak/Down Boy - 8, Jerzy Lipkowski/Rokosz.

W Serii jednogwiazdkowej zwyciężył Merel Blom (NED) na wał. Ziekino, miejsce drugie zajęła amazonka z Danii - May Britt Kattrup na klaczy Sixtina, zaś trzecie Mateusz Kiempa, na doświadczonej klaczy Młoda Dama . Tuż za podium uplasował się Paweł Spisak, dosiadajacy og. Baryt.

Wyniki konkursów krajowych, są dostępne tutaj.


Odszedł Sadler's Wells

2011-04-30
W wieku 30 lat zakończył życie naturalną śmiercią, na swoim padoku w stadninie Collmore, wybitny reproduktor Sadler's Wells, syn legendarnego Northern Dancera. Wygrał m.in. Irlandzkie 2000 Gwinei, Coral Eclipse , Phoenix Champion Stakes, Derrinstown Stud. Urodził się w Stanach Zjednoczonych, jednak większość sukcesów hodowlanych odniósł w Europie.   Był trzykrotnie Czempionem Reproduktorów we Francji i raz w Stanach Zjednoczonych. W Polskiej hodowli użytych zostało jego trzech synów: Professional, In Camera, Royal Court .

[1] <<...>> [238] [239] [ 240 ] [241] [242] <<...>> [257]
 
polski english