Finały PŚ Lipsk 2011

2011-04-29
 Wczorajszym konkursem o wysokości przeszkód do 155 cm rozpoczęli rywalizację skoczkowie. Pierwszy konkurs kwalifikacyjny wygrał Marco Kutscher na koniu Cash.

Również w czwartek startowali zawodnicy ujeżdżenia. Konkurs Grand Prix pewnie wygrała Holenderka - Adelinde Cornelissen na koniu Parzival. Nasi reprezentanci - Katarzyna Milczarek i Ekwador zajęli 12 miejsce.
Konkursy finałowe zostaną rozegrane w niedzielę, 1 maja.

Finał HPP - Janów Podlaski

2011-04-15
 W ubiegły weekend, w hali Stadniny Koni w Janowie Podlaskim, rozegrany został Finał Halowego Pucharu Polski w skokach. W kategorii seniorów pierwsze miejsce wywalczył Jarosław Skrzyczyński z klaczą Quintera. Bezbłędne i ładne stylowo przejazdy, w dwunawrotowym konkursie finałowym, pozowliły temu zawodnikowi wyprzedzić dotychczasowego lidera rozgrywek - Andrzeja Głoskowskiego z og. Imequyl.
Trzecie miejsce na podium zajął Krzysztof Ludwiczak, który w Janowie startował na dwóch koniach - og. Torado 2 i London 32.

W kategorii młodych jeźdzców zwyciężyła Paulina Wielgórska (konie Pi Quatorze i Phanton), która wyprzedziła Paulinę Malinowską (Omen Z, Ordan). Trzecie miejsce zajął Arkadiusz Fimmel na koniu Levis F.
W gronie juniorów miejsce pierwsze zajęła Klara Kostrzewa na klaczy Rockella S, złote medalistki MPJ w 2010 roku. Na drugim stopniu podium stanął Krzysztof Retka z końmi Don Roberto i Duka's Larkin, a na trzecim Maksymillian Wechta (Zulus, Ritus).

W Janowie Podlaskim rozegrano także finały w kategoriach Open N, C i Business. Pelne wyniki mozna znaleźć tutaj.

Finał Halowego Pucharu Polski już od jutra !

2011-04-07
Już jutro, w hali Stadniny Koni w Janowie Podlaskim, rozpocznie się Finał HPP.
Aktualnie na czele rywalizacji znajdują się:
- w kategorii seniorów - Andrzej Głoskowski, BKJ Bogusławice
- w kategorii młodych jeźdców - Monika Jackiewicz, KJ Jackiewiczów
- w kategorii juniorów - Krzysztof Okła, KKJ Kielce
Poza rywalizacją w kategoriach pucharowych, rozegrane zostaną finały Open w trzech grupach - business, N oraz C.

Mściwój Kiecoń z pucharem Prezydenta RP

2011-04-07
 W zakończonych w niedzielę (27.03) zawodach CSI-W w Warszawie kolejny sukces odniósł Mściwój Kiecoń. Aktualny Mistrz Polski, na klaczy Urbane KWPN zwyciężył w konkursie będacym Fianłem Ligi Europy Centralnej. Puchar za zwycięstwo wręczał Prezydent RP - Bronisław Komorowski.
W rozgrywce walczyło także dwóch innych polaków - Łukasz Wasilewski i Dorota Waskiel.

Sobotni konkurs Grand Prix wygrał Andis Varna (LAT) na og. Marmors, a finał Małej Rundy - Michael Kolz (GER) na wał. Lexus 54. W konkursach juniorskich brylował Maksymillian Wechta, który wygrał wszystkie trzy, rozegrane w tej kategorii wiekowej, konkursy.

Polka z biletem do Lipska !

2011-03-29
 W zakończonych w sobotę zawodach CDI-W sukces odniosła Katarzyna Milczarek. Zawodniczka, dosiadająca przepięknego ogiera Ekwador, pewnie wygrała obydwa rozegrane konkursy.  Zwycięstwo w sobotnim GP Freestyle dało tej parze kwalifikację do finału PŚ, który zostanie rozegrany na przełomie kwietnia i maja w Lipsku (Niemcy). Drugie miejsce, również premiowane przepustką do finału, zajął Węgier - Robert Acs, na westfalskim wałachu Weinzauber 2.