Panel „Wyścig o folbluty” po raz trzeci!

2020-04-16

 

 

Już w czwartek (16 kwietnia) odbędzie się kolejne internetowe spotkanie w ramach cyklu „Wyścig o folbluty”, zainicjowanym przez Tor Wyścigów Konnych Służewiec. Transmisja rozpocznie się o godz. 20:00 na facebookowym profilu TWK Służewiec, a tematem debaty będzie rola gonitw płotowych i przeszkodowych w rozwoju koni pełnej krwi angielskiej.

 

Szczegóły – TUTAJ

 

 


Już wkrótce otwarcie austriackich szkół jeździeckich

2020-04-15

 

Austria wciela w życie plan szybkiego złagodzenia przepisów, które wprowadzono ze względu na epidemię koronawirusa – jednym z tych kroków będzie ponowne otwarcie szkółek jeździeckich, co nastąpi już 1 maja.


Więcej – TUTAJ.

 


Nie żyje Ernestyna (Piechur xPalas)

2020-04-15

 

Smutny czas w SK Michałowice – 6 kwietnia odeszła 31-letnia Ernestyna (Piechur – Erwina/Palas), nestorka stada i matka m.in. ogiera Ekstern (Monogramm – Ernestyna/Piechur). 

 

Więcej informacji – TUTAJ

 


W-MZJ oskarża PZJ o brak reakcji na kryzys

2020-04-15

 

Zarząd Warszawsko-Mazowieckiego Związku Jeździeckiego przygotował dokument, będący odpowiedzią na wcześniej opublikowany list prezesa PZJ Jana Sołtysiaka – wg autorów tego pisma Polski Związek Jeździecki nie zareagował na kryzys w branży wywołany epidemią, choć środowisko bardzo liczyło na np. zaproponowanie konkretnych rozwiązań dla osób czy firm, które znalazły się w trudnej sytuacji. 

 

Pełna treść stanowiska W-MZJTUTAJ

 

 


Prezes Jan Sołtysiak o roli i finansach PZJ

2020-04-14

 

Wprowadzenie tzw. Tarczy Finansowej wywołało ogólnopolską dyskusję, która nie ominęła również jeździectwa. Co z pomocą dla tej branży? Głos w tej sprawie zabrał prezes PZJ Jan Sołtysiak, a pełną treść listu można przeczytać TUTAJ.

 


[1] [ 2 ] [3] [4] <<...>> [265]
 
polski english