Bartłomiej Kwiatek ponownie najlepszy !

2012-08-12
 W zakończonych dzisiaj w Gajewnikach MP D1 pewnie zwyciężył Bartłomiej Kwiatek powożący koniem Lokan. Nowy-stary mistrz prowadził od próby ujeżdżenia, w której uzyskał świetny rezultat 32,38 pkt.
Srebrny medal zdobyła siostra Bartłomieja Kwiatka - Weronika startujaca koniem Bartnik, a brązowy Adrian Kostrzewa powożący klaczą Laszka.

Wysoka forma złotego medalisty cieszy w kontekście zbliżających się MŚ-D1, które w połowie września rozegrane zostaną w Portugalii.

Wyniki końcowe

Historyczny sukces polskich rajdów!

2012-08-12
Podczas rozegranych w miniony weekend 9-12.08.2012r. w Babolnej na Węgrzech Mistrzostw Świata Młodych Koni doskonale zaprezentowały się konie polskiej hodowli. W kategorii koni 7-letnich na dystansie 120 km 4. miejsce uzyskał wałach Arwim (po Fryderyk) startujący pod Beatą Dzikowską. Ukończyli rywalizację w tempie 20,906 km/h. Nigdy jeszcze nie udało się polskiej parze osiągnąć tak dobrego wyniku w zawodach tej rangi. 9. miejsce zajął wyhodowany w Janowie Podlaskim Estero (po Piaff) startujący pod włoskim zawodnikiem. Doskonałe 5. miejsce w kategorii rok starszej (również na dystansie 120 km) zajął wyhodowany w Janowie Podlaskim Bantam (po Metropolis NA) również startujący w barwach Włoch.
Rywalizację koni 7-letnich wygrał wałach czeskiem hodowli Dhab (fot.) pod szejkiem Nasserem bin Hamad Al Khalifa z Bahrajnu (prędkość 21,741 km/h). Wśród 8-latków najlepszy był Uszko d'Hotelhoge wyhodowany w Belgii, który również reprezentował barwy Bahrajnu pod Mirzą Jafferem (prędkość 20,915 km/h).
czytaj dalej »

Podsumowanie rywalizacji olimpijskiej

2012-08-10
 Wczorajszym konkursem Grand Prix Freestyle zakończyła się rywalizacja jeźdzców i koni na Igrzyskach Olimpijskich. W konkurencji skoków przez przeszkody, w klasyfikacji drużynowej zwyciężyli Brytyjczycy, srebrny medal zdobyli Holendrzy, a brązowy reprezentanci Arabii Saudyjskiej. Niewątpliwie niespodzianką in minus była postawa Niemców, którzy nie zdołali zakwalifikować się do drugiego nawrotu, co automatycznie wyłączyło ich z rywalizacji o medal. W klasyfikacji indywidualnej, najlepszy okazał się Szwajcar - Steve Guerdat (na zdjęciu), który dosiadał konia Nino de Buissonnets. Walka o medal srebrny była bardzo zacięta, ostatecznie w rozgrywce lepszy okazał się Gerco Schroder. Brązowym medalem musiał zadowolić się reprezentant Irlandii - Cian O'Connor.

MEMJ/CIC3-W Malmo

2012-08-09
 Dzisiaj w szwedzkim Malmo rywalizację o medale Mistrzostw Europy w konkurencji WKKW rozpoczęli nasi młodzi jeźdzcy. Polacy startują w składzie: Tatiana Elzanowska - The Blue Frontier, Jan Żmójdzin - Losterico, Małgorzata Korycka - Bardo, Jan Kamiński - Senior.