Otwarty Ogólnopolski Czempionat Koni Rasy Trakeńskiej

2011-06-13
 19 czerwca w Dąbrówce Małej k/Olsztyna zostanie rozegrany  Otwarty Ogólnopolski Czempionat Koni Rasy Trakeńskiej. Więcej informacji można znaleźć na stronie www.trakeny.eu


XXI Wiosenny Młodzieżowy Pokaz Koni Arabskich

2011-06-07
Podczas pokazu rozegranego w dniach 4-5 czerwca 2011 w SO Białka tytuły zdobyły:
  • Piacenza (QR Marc - Primawera / Emigrant) - czempionka klaczek
  • Diara (Eryks - Diaspora / Ganges) - wiceczempionka
  • Pomian (Gazal Al Shaqab - Pilar / Fawor) - czempion ogierków
  • Equator (QR Marc - Ekliptyka / Ekstern) - wiceczempion
Piacenza, która została także Najlepszym Koniem Pokazu, jest oferowana na tegoroczną sierpniową aukcję w Janowie Podlaskim.

Paweł Spisak Mistrzem Polski !

2011-05-30
W rozegranych w weekend Mistrzostwach Polski zwyciężył Paweł Spisak dosiadajacy wał. Wag, srebrny medal zdobył Marcin Michałek na klaczy Magnolia, a brązowy para Jerzy Lipkowski - Rokosz.  

W najtrudniejszej klasie CIC*** podium zdominowali goście ze Szwecji. Zwyciężył Niklas Jonsson na klaczy First Lady, przed Sarą Algotsson-Ostholt (Wega) i Katrin Norling (Pandora Emm). W obu seriach jednogwiazdkowych zwycieżali Polacy. W CIC Artur Społowicz na Harbuzie, a w CCI Marcin Michałek na First Lady. Szczegółowe wyniki są dostępne na stronie SO Biały Bór

CIC Biały Bór 2011

2011-05-26
 Dzisiejszym przeglądem weterynaryjnym rozpoczną się międzynarodowe zawody we wszechstronnym konkursie konia wierzchowego - CIC Biały Bór 2011.
Od piątku do niedzieli, zawodnicy rywalizować będą w trzech klasach: CIC***, CIC* oraz CCI*. Dodatkowo, w ramach najtrudniejszej serii, rozegrane zostaną Mistrzostwa Polski.
Start w klasie CIC*** jest takze szansą na zdobycie kwalifikacji do tegorocznych ME, które odbędą się w sierpniu w Lumuhlen (Niemcy).  
Swój start w Białym Borze zaplanowali zawodnicy światowego formatu m.in. Frank Ostholt (2. miejsce Finał PŚ 2009) czy Sandra Algotsson-Ostholt (1.miejsce CIC*** Vairano MI 2011).
Listy startowe, ujeżdżenie:
CIC***
CIC*
CCI*


Znakomite Trakeny kryją w Łącku

2011-05-21

W środku sezonu stanówkowego przypominamy hodowcom o możliwości inseminacji klaczy mrożonym nasieniem znakomitych ogierów trakeńskich. Po ubiegłorocznym dobrym początku Zwiazek Trakeński w Polsce poszerzył ofertę o kilka znakomitych, głównie elitarnych ogierów. Co istotne dla hodowców koni wielkopolskich i szlachetnej półkrwi ogiery E.H. King Arthur TSF, E.H. Connery, E.H. Distelzar, Elfado i Hirtentanz uzyskały na podstawie wyników hodowlanych i sportowych ich własnych i potomstwa uznanie PZHK dla obu tych ras.

  Z przyjemnością informujemy o uzupełnieniu tegorocznej listy mrożonego nasienia o kolejne propozycje. Są to E.H. Distelzar i All Inclusive - synowie Gribaldiego, oraz E.H. Connery, Der Dürer TSF, LückeSidney Bay. Dostępne jest również nasienie polskich reproduktorów – Celebes i Bossier.


Pełna tegoroczna lista mrożonego nasienia importowanego z Niemiec :


Nasienie przeznaczone jest głównie dla klaczy trakeńskich, ale także wielkopolskich, rasy arbskiej, pełnej krwi, angloarabskich, shagya i innych, których potomstwo spełnia warunki wpisu do księgi rasy trakeńskiej. W tym roku nasienie dostępne jest również dla klaczy innych ras, przy zachowaniu zasady pierwszeństwa dla członków Związku Trakeńskiego w Polsce.

Ceny nasienia, warunki inseminacji oraz inne informacje opublikowane zostały na stronie internetowej Związku Trakeńskiego w Polsce


[1] <<...>> [256] [257] [ 258 ] [259] [260] <<...>> [276]
 
polski english