Sopocka Majówka

2011-05-06
 W weekend 30.04-11.05.2011 zostały rozegrane zawody międzynarodowe i krajowe w konkurencji WKKW. W licznie obsadzonych klasach (zgłoszono ponad 200 koni !) duże sukcesy odnieśli Polscy zawodnicy.
W najtrudniejszym konkursie CIC***, zwyciężył Paweł Spisak na doświadczonym wał. Weriusz. Miejsce drugie i trzecie zajęły amazonki szwedzkie - Katrin Norling na klaczy Pandora Emm xx i Sandra Gustafsson na wyhodowanym w Szwecji wałachu Top Select.
W czołowej 10-tce konkursu znaleźli się również Paweł Warszawski i Hatteria, oraz Łukasz Kaźmierczak z wał. Ostler


W konkursie CIC** zwyciężyła wspomniana Sandra Gustafsson (SWE) tym razem na wałachu Kaminskij, tuż za nią, z niespełna jednopunktową stratą, uplasowała się polska para - Marta Dziak-Gierlicz i Vacat JP.
Miejsca w czolówce zajęli także Jerzy Krukowski/Gondolier - 4, Paweł Warszawski/Huzar-6 oraz trójka naszych młodzieżowców - Jagoda Smoleńska/Lublin -7, Joanna Pawlak/Down Boy - 8, Jerzy Lipkowski/Rokosz.

W Serii jednogwiazdkowej zwyciężył Merel Blom (NED) na wał. Ziekino, miejsce drugie zajęła amazonka z Danii - May Britt Kattrup na klaczy Sixtina, zaś trzecie Mateusz Kiempa, na doświadczonej klaczy Młoda Dama . Tuż za podium uplasował się Paweł Spisak, dosiadajacy og. Baryt.

Wyniki konkursów krajowych, są dostępne tutaj.


Odszedł Sadler's Wells

2011-04-30
W wieku 30 lat zakończył życie naturalną śmiercią, na swoim padoku w stadninie Collmore, wybitny reproduktor Sadler's Wells, syn legendarnego Northern Dancera. Wygrał m.in. Irlandzkie 2000 Gwinei, Coral Eclipse , Phoenix Champion Stakes, Derrinstown Stud. Urodził się w Stanach Zjednoczonych, jednak większość sukcesów hodowlanych odniósł w Europie.   Był trzykrotnie Czempionem Reproduktorów we Francji i raz w Stanach Zjednoczonych. W Polskiej hodowli użytych zostało jego trzech synów: Professional, In Camera, Royal Court .

Finały PŚ Lipsk 2011

2011-04-29
 Wczorajszym konkursem o wysokości przeszkód do 155 cm rozpoczęli rywalizację skoczkowie. Pierwszy konkurs kwalifikacyjny wygrał Marco Kutscher na koniu Cash.

Również w czwartek startowali zawodnicy ujeżdżenia. Konkurs Grand Prix pewnie wygrała Holenderka - Adelinde Cornelissen na koniu Parzival. Nasi reprezentanci - Katarzyna Milczarek i Ekwador zajęli 12 miejsce.  
Konkursy finałowe zostaną rozegrane w niedzielę, 1 maja.

Finał HPP - Janów Podlaski

2011-04-15
 W ubiegły weekend, w hali Stadniny Koni w Janowie Podlaskim, rozegrany został Finał Halowego Pucharu Polski w skokach. W kategorii seniorów pierwsze miejsce wywalczył Jarosław Skrzyczyński z klaczą Quintera. Bezbłędne i ładne stylowo przejazdy, w dwunawrotowym konkursie finałowym, pozowliły temu zawodnikowi wyprzedzić dotychczasowego lidera rozgrywek - Andrzeja Głoskowskiego z og. Imequyl.
Trzecie miejsce na podium zajął Krzysztof Ludwiczak, który w Janowie startował na dwóch koniach - og. Torado 2 i London 32.  

W kategorii młodych jeźdzców zwyciężyła Paulina Wielgórska (konie Pi Quatorze i Phanton), która wyprzedziła Paulinę Malinowską (Omen Z, Ordan). Trzecie miejsce zajął Arkadiusz Fimmel na koniu Levis F.
W gronie juniorów miejsce pierwsze zajęła Klara Kostrzewa na klaczy Rockella S, złote medalistki MPJ w 2010 roku. Na drugim stopniu podium stanął Krzysztof Retka z końmi Don Roberto i Duka's Larkin, a na trzecim Maksymillian Wechta (Zulus, Ritus).

W Janowie Podlaskim rozegrano także finały w kategoriach Open N, C i Business. Pelne wyniki mozna znaleźć tutaj.

Finał Halowego Pucharu Polski już od jutra !

2011-04-07
Już jutro, w hali Stadniny Koni w Janowie Podlaskim, rozpocznie się Finał HPP.
Aktualnie na czele rywalizacji znajdują się:
- w kategorii seniorów - Andrzej Głoskowski, BKJ Bogusławice
- w kategorii młodych jeźdców - Monika Jackiewicz, KJ Jackiewiczów
- w kategorii juniorów - Krzysztof Okła, KKJ Kielce
Poza rywalizacją w kategoriach pucharowych, rozegrane zostaną finały Open w trzech grupach - business, N oraz C.

[1] <<...>> [257] [258] [ 259 ] [260] [261] <<...>> [276]
 
polski english