MPMK-A Książ 25-27.09.2009

2009-09-27
Rumba HitZakończyły się Mistrzostwa Polski Młodych Koni w ujeżdżeniu. W kategorii koni 4-letnich hodowli polskiej pierwsze miejsce zajął ♂ Falbrus [Aviano - Finlandia] pod Darią Kobiernik, w kategorii koni 4-letnich hodowli zagranicznej zwyciężył ♂ Rising Star [Romancero H - Cornetta] jeździec Żaneta Skowrońska. W koniach 5-letnich: hodowli polskiej pierwsze miejsce zajęła para - ♂ Rumba Hit [Samba Hit I - Rowa] i Aleksandra Szulc, w hodowli zagranicznej - ♂ Mozart [Weltregent H - Mona Lisa] pod Żanetą Skowrońską.  Wśród 6-latków hodowli polskiej zwyciężył ♂ D'wist PG [Weltstein - Daria] pod Dorotą Urbańską, a najlepszy zagraniczny 6-latek to ♂ Waldstern D [Diamond Hit - Hellerstern D] - jeździec Kamila Rupiewicz.

ME-E Asyż 26.09.2009

2009-09-26
W dniu dzisiejszym, w Asyżu odbyłu się Otwarte Mistrzostwa Europy w rajdach. Miejsce pierwsze wywalczyła para z Hiszpani Maria Alvarez Ponton i Nobby. Miejsce drugie zajął Abdullah Bin Faisal Al Qasimi na koniu Castlebar Sobia, a trzecie para Rachel Jaumotte - Rukban Dikruhu. Żadna z czterech par reprezentująca Polskę, nie ukończyła zawodów.

XV Dni Huculskie

2009-09-21
W dniach 18-20 września, na terenie SKH Gładyszów w Regetowie, odbyły się jubileuszowe, XV Dni Huculskie - Ogólnopolski Czempionat Użytkowy Koni Rasy Huculskiej. W piątek ocenie hodowlanej na płycie poddane zostały 34 konie. Czempionem ogierów został ogier Lotnik, v-ce czempionem ubiegłoroczny zwycięzca og. Nasir. Wśród klaczy czempionką została kl. Grażda, v-ce czempionką również ubiegłoroczna zwyciężczyni kl. Sobótka. W ogólnej klasyfikacji czempionatu użytkowego pierwsze miejsce zajęła kl. Pralinka, tuż za nią uplasował się jej półbrat og. Powiew. W konkurencji powożenia zaprzęgami parokonnymi najlepszy okazał się Marek Chruszcz z luzakiem Tadeuszem Zygadło z SKH Gładyszów z końmi Scylla i Lawina. W ścieżce sportowej wygrał Krystian Górski dosiadający kl. Lianę. Niedzielny konkurs skoków wygrał Bartłomiej Woźnica na kl. Juma.

MPMK-C Biały Bór 18-20.09.2009

2009-09-21
W dniach 18-20 września, na terenie SO Biały Bór odbyły się Mistrzostwa Polski Młodych Koni w WKKW. W kategorii koni 4-letnich hodowli polskiej miejsce pierwsze wywalczył ♂ El Bonillo [Berlin Bej - Egzema]. W kategorii koni 4-letnich hodowli zagranicznej miejsce pierwsze - ♂ For Joy [For Pleasure - Celine]. Wśród 5 latków hodowli polskiej pierwsze miejsce zajęła ♀ First Lady [Corde - Florencja], a najlepszym polskim 6-latkiem została ♀ Czarodziejka [Lavendel - Czaskoma].

MPS-A 2009

2009-09-20
W dniach 18-20 września, we Wrocławiu odbyły się Mistrzostwa Polski seniorów w ujeżdżeniu. Tytuł mistrzowski wywalczyła Katarzyna Milczarek na ♂ Ekwadorze [Heraldik - Enigma]. Miejsce drugie zajął Michał Rapcewicz i ♂ Randon [Czuwaj - Rafa], a trzecie Justyna Dysarz na koniu ♂ Germanik [Sofix - Genewa].