Wyniki Otwartego Czempionatu Źrebiąt Ras Szlachetnych 2020

2020-08-03

 

Za nami Otwarty Czempionat Źrebiąt Ras Szlachetnych, który odbył się 1 sierpnia br. w KJ Salio. Komisja oceniła 89 źrebaków, a superczempionką wydarzenia ogłoszono klaczkę Viviana G (Vitalis – Quitie G/Quaterback). 

 

Wyniki – TUTAJ

 

 


Powstał kodeks pt. „Do­bre praktyki w hodowli i chowie koni”

2020-07-27

 

Polski Związek Hodowców Koni opracował kodeks pt. „Do­bre praktyki w hodowli i chowie koni” – głównym celem tej publikacji jest wsparcie hodowców w ich codziennej pracy oraz zwiększenie poziomu świadomości użytkowników koni przez edukację. 


Kodeks jest dostępny TUTAJ.List PZHK w sprawie wzrostu stawki VAT nasienia

2020-07-27

 

Polski Związek Hodowców Koni wysłał list do Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi, w którym zwrócił uwagę na wzrost stawki VAT w przypadku nasienia zwierząt hodowlanych – taka zmiana może poważnie zagrozić krajowej hodowli koni. 

 

Pełna treść listu – TUTAJ

 

 


Nowy koń w stajni Jarosława Skrzyczyńskiego (POL)

2020-07-26

 

Przez ostatnie lata tworzyła duety z Mściwojem Kieconiem (POL) i Sárą Vingrálkovą (CZE), a teraz 15-letnia Celana Z (Chellano Z – Lavendel/Hugo) powróci do Polski, ponieważ jej nowym właścicielem jest teraz Jarosław Skrzyczyński (POL)

 

Szczegóły – TUTAJ.


 


Wyniki Westminster Derby 2020

2020-07-20

 

Za nami Westminster Derby, czyli najważniejsza gonitwa dla 3-letnich koni pełnej krwi angielskiej. Wyścig odbył się 19 lipca na Torze Wyścigów Konnych Służewiec, a zwycięstwo odnieśli Szczepan Mazur & ogier Night Thunder (Nathaniel – Memories of Summer/Rainbow Quest). 

 

Wyniki Westminster Derby i pozostałych gonitw TUTAJ.

 

 


[ 1 ] [2] [3] <<...>> [272]
 
polski english